Ирек Фәйзуллин профильле югары уку йортларының кафедра башлыклары белән очрашты

2017 елның 26 декабре, сишәмбе

«BFFT. Space» Архитектура-белем бирү киңлегендә министр Ирек Фәйзуллин һәм Татарстан Республикасы югары уку йортларының гуманитар һәм социаль-икътисади фәннәр буенча кафедралары башлыклары очрашуы узды. Очрашуны ачып, Ирек Фәйзуллин ассызыклаганча, республикада социаль юнәлешле дәүләт сәясәте зур уңай тәҗрибәсе тупланган. Муниципаль берәмлекләрдә тормыш сыйфатын күтәрү өчен күп социаль-мөһим проектлары гамәлгә ашырыла. Республика программалары ярдәмендә төзелеше индустриясен күтәрергә, халыкның мәдәни-ял һәм массакүләм спорт төрләре эшчәнлегенә мөмкинлеген арттырырга, медицина хезмәтләренең сыйфатын күтәрергә мөмкинлек булды. Очрашу вакытында министр тыңлаучыларына төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалыгы өлкәсендә 2017 елда дәүләт сәясәтен гамәлгә ашыру төп юнәлешләрен тәкъдим итте, алдагы бурычларын билгеләде. Татарстанның Төзелеш министрлыгы башлыгына үз чыгышында сайлаучылар бик күп мәсьәләләр, аерым алганда, «яшел» энергетика, ТКХ һәм төзүдә « акыллы» технологияләр гамәлгә кертү турында сорадылар. Барлык катнашучылар әлеге чараны оештыруга рәхмәтләрен белдерделәр, шулай ук очрашуның файдалы булуын билгеләп үттеләр.