Балтач районы атказанган тезүчеләре ТР Төзелеш Министрлыгы мактавына лаек булдылар

2018 елның 18 июне, дүшәмбе

16 июньдә  Балтач районында «Сабантуй» татар халык бәйрәме бәйрәм итү кысаларында уңган хезмәткәрләренә мактау грамоталары тапшырылды. Мактау грамоталары авыл хуҗалыгы объектларын төзелүдә һәм капиталь ремонтында кызыксынган  төзүчеләргә тапшырылды. Бүләкләү тантанасында "Татарстан Республикасының архитектура һәм төзелеш буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя хасил итү идарәсе" дәүләт автоном учреждениесе идарәсе Мәҗит Салихов ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин исеменнән авыл хуҗалыгы объектларын төзегәндә һөнәри казанышлары һәм намуслы хезмәте өчен рәхмәт белдерде.Мактау грамоталары белән бүләкләнделәр: Илдус Габидуллин («Бурбаш» ҖЧҖ прорабы), Наил Гарипов ( «Алга» ҖЧҖ төзелеш бригадиры), Габдельбар Гозәеров («Арбор» ҖЧҖ бригадиры ), Жавдат Рәхимов ( «Игенче» АХҖК техник-төзүчесе), Набиулл Хурматуллин ( «Шушма» АХҖК инженер-төзүче).