«2018 ел Татарстан Республикасының иң яхшы сметачысы» конкурс җиңүчеләре игълан ителгән

2018 елның 9 августы, пәнҗешәмбе

Бүген «2018 ел Татарстан Республикасының иң яхшы сметачысы» конкурсының финал этабы узды. Республиканың иң яхшы сметачы исеменә 13 катнашучылар көч сынашты. Быел конкурсының өченче туры Бөтенрәссәй сметачылар конкурсының телдән имтихан форматында узды. 2018 елда Татарстанның иң яхшы сметачылары булдылар: Гөлназ Зиннәтуллина, «Казан Гипронииавиапром» АҖ сметалы бүлеге төркеме начальнигы (1 дәрәҗә Лауреаты һәм 2018 ел Татарстан Республикасының иң яхшы сметачысы). Екатерина Власенко, «ТИГП» 3 нче категорияле инженеры (II дәрәҗә Лауреаты). Ольга Вдовина сметалы-килешү «ПЦ Град» ҖЧҖ начальнигы (III дәрәҗә Лауреаты). Шул ук көнне бүләкләү тантанасы булды.
Әлеге чараны ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Владимир Кудряшев ачты. «Төзелеш законнарында актив үзгәрешләргә сәбәпле һөнәри осталык конкурсын үткәрү актуальләшә бара. Бүген без уңышлары билгеләп үтәргә һәм «Татарстан Республикасының иң яхшы сметачысы» конкурсына кызыксыну өчен Сезгә һәм Сезнең җитәкчеләрегезгә кызыксынулары өчен рәхмәт белдерергә җыелдык. Сезне лаеклы җиңүегез белән тәбрик итәм һәм сезгә зур уңышлар телим!», - диде ул.