Татарстанның Төзелеш министрлыгы төзелешнең югары темпларын тәэмин итү һәм аның сыйфатына аерым игътибар бирү бурычын куйды

2018 елның 13 ноябре, сишәмбе

ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гимаев муниципаль оешма вәкилләре белән 2018 елда торак төзелеше программаларын тормышка ашыруның агымдагы торышы мәсьәләләре буенча очрашу үткәрде. Киңәшмәне ачып, министр урынбасары Рәссәй Федерациясе Президенты Владимир Путин 2018 ел май Указының төбәкләр өчен төзелеш өлкәсендә төгәл максатлар билгеләде: "Гражданнарның торак шартларын яхшырту төп бурычларның берсе булып кала. Аны хәл итү өчен ел саен торак тапшыру күләмен арттыру мөһим", - дип ассызыклады ул. Илшат Гыймаев искәрткәнчә, 9 ноябренә 1 млн. 973,8 мең кв. м торак эксплуатациягә тапшырылган, ягъни планның 82,1%ы. Бүгенге көндә 9 муниципаль оешмада торак төзү планы үтәлгәнен искә төшерде (Питрәч, Лаеш, Тукай, Биектау, Теләче, Кайбыч, Кукмара, Зәй һәм Ютазы районнарында): "Елны уңышлы тәмамлау һәм ил Президенты куйган бурычларны үтәү өчен төзүчеләрнең һәм ресурслар белән тәэмин итүче оешмаларның оператив уртак эше таләп ителә. Барлык проблемалы мәсьәләләрне дә, барлык якларның мәнфәгатьләрен исәпкә алып, бергәләп хәл итәргә кирәк". Киңәшмәдә 2019-2021 елларга төзелеш өлкәсендә республика программаларын формалаштыру мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Киңәшмә ахырында Илшат Гимаев ассызыклаганча, темпны саклап калу һәм яхшырту төп бурыч - төзелеш сыйфатына аерым игътибар бирү.