«Халык тану-2019 " журналистлык осталыгы конкурсына эшләр кабул итү дәвам ителә

2019 елның 13 мае, дүшәмбе

Конкурста катнашуга Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык темасын яктыртучы федераль, региональ һәм муниципаль массакүләм мәгълүмат чаралары, журналистлар, муниципаль Администрация матбугат хезмәтләре (җәмәгатьчелек белән элемтә бүлекләре) чакырыла.

Конкурска массакүләм мәгълүмат чараларында басылып чыккан яки эфирга чыккан басмалар, телевизион сюжетлар, мәгълүмати, аналитик һәм яңалыклар материаллары кабул ителә: 1 яртыеллыкта - 2019 елның 1 гыйнварыннан 2019 елның 24 маена кадәр.

Быел түбәндәге номинацияләр тәкъдим ителгән:

-Татарстан Республикасында ипотека базарын үстерү буенча телевидение һәм радио аша иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында ипотека базарын үстерү буенча мәгълүмати агентлыклар, басма басмаларда һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында телевидение һәм радио аша иҗтимагый киңлекләрне үстерү турында иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында иҗтимагый киңлекләрне үстерү турында иң яхшы материал-мәгълүмат агентлыклары, басма басмаларда һәм челтәр басмаларында.

-Телевидение һәм радио аша Татарстан Республикасында күпфатирлы йортларны капиталь ремонтлау турында иң яхшы материал.

-Телевидение һәм радио аша Татарстан Республикасында социаль һәм мәдәни билгеләнештәге объектларны төзү һәм капиталь ремонтлау турында иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында социаль һәм мәдәни билгеләнештәге объектлар төзү һәм капиталь ремонтлау турында иң яхшы материал, мәгълүмат агентлыклары, матбугатта һәм челтәр басмаларында.

-Татарстан Республикасы төзелешендә һәм торак-коммуналь хуҗалыгында телевидение һәм радиода яңа технологияләр куллану турында иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасы төзелешендә һәм торак-коммуналь хуҗалыгында яңа технологияләр куллану турында иң яхшы материал мәгълүмат агентлыклары, матбугатта һәм челтәр басмаларында.

-Татарстан Республикасында телевидение һәм радиода заманча торак төзелеше турында иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында заманча торак төзелеше турында иң яхшы материал, матбугатта һәм челтәр басмаларында.

-Татарстан Республикасында каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча телевидение һәм радио аша иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча мәгълүмат агентлыклары, матбугатта һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында телевидение һәм радиода архитектура-төзелеш проектлаштыру өлкәсендәге казанышлар турында иң яхшы материал.

-Татарстан Республикасында архитектура-төзелеш проектлаштыру өлкәсендәге мәгълүмат агентлыклары, матбугатта һәм челтәр басмаларында казанышлар турында иң яхшы материал.

Конкурста катнашуга гариза.

2019 елда "Халык тану" массакүләм мәгълүмат чаралары конкурсынүткәрү турында нигезләмә.

2019 елда «Халык тану» массакүләм мәгълүмат чаралары конкурсын үткәрү буенча оештыру комитеты составы

Элемтәләр:

Телефон: (843) 231-14-51 (52), (843) 231-15-00