Татарстанның Төзелеш министрлыгы «Урман атнасы – 2019» акциясендә катнаша

2019 елның 7 октябре, дүшәмбе

Татарстанда Агач утырту көне 5-12 октябрьдә уза. Чара үз теләге белән кешеләрне урман утыртуга җәлеп итүгә юнәлдерелгән. Барлык муниципалитетлар, ведомстволар, оешмалар актив катнаша, төзүчеләр дә катнашты. Шулай итеп, 7 октябрьдә "Көньяк парк" торак комплексында 7 яшьлек шарсыман тау нараты үсентесе утыртылды, алар булачак яшел бульварның бер өлеше булачак. Чарада Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гыймаев, #Суварстроит генераль директоры Руслан Нурмөхәммәтов һәм башкалар катнашты. Илшат Гыймаев илкүләм проектларны гамәлгә ашыру кысаларында рәссәйлеләрнең яшәү мохитенә зур игътибар бирелүен искәртте. «Бүген кешеләр фатир түгел, ә яшәү мохитен сатып ала. Фатир сатып алганда, халык табигатьтә йөрергә, баланы бакчага яки мәктәпкә чыгарырга тиеш», - диде ул. Исегезгә төшерәбез, 2019 елның 5 октябрендә Татарстанның барлык районнарында урман утырту көне узды. ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы хезмәткәрләре дә табигатьне саклау акциясендә катнаштылар.