Спас районының Өчкүл авылында яңартылган мәдәният йорты ачылды

2019 елның 15 октябре, сишәмбе

Учреждениенең тантаналы ачылышы район башлыгы Фәргать Мөхәммәтов һәм башка мактаулы затлар катнашында узды. Бина 1980 елда төзелгән, ул вакыттан бирле биредә ремонт бер тапкыр да ясалмаган. Белгечләр объектны тулысынча яңартты – үзәк җылыту, салкын су белән тәэмин итү, канализация, вентиляция системалары ремонтланды; электромонтаж эшләре башкарылды; түбә, тәрәзәләр, ишекләр, сантехника алмаштырылды; яңа сәхнә ремонтланган. Яңартылган бинада авыл халкы бәйрәмнәрне билгеләп үтәргә, спектакльләр куярга, төрле ярышлар үткәрергә планлаштыра. Әлегә клуб расписаниесе буенча сигез түгәрәк эшли – «Светлячок», «Домисолька» һәм «Яшь актер», «Славяне» балалар һәвәскәрләр берләшмәсе, «Өчкүл кызлары» һәвәскәрләр берләшмәсе, «Славяночка» (өлкәннәр өчен) кызыксынулар клубы, «Чемпион» шашка берләшмәсе һәм «Здоровячок» спорт түгәрәге. Тантаналы чара уңаеннан мәдәният йортында бәйрәм концерты узды.