Саба районы ТКХ өлкәсендә проектны гамәлгә ашыруда пилот булды

2020 елның 21 гыйнвары, сишәмбе

Гыйнвар аенда Саба районында яшәүчеләр республикада беренчеләрдән булып электр энергиясе өчен түләүләрне үз эченә алган «Татэнергосбыт» АҖнән бердәм түләү документын алдылар. 2019 елның 3 декабрендә «ЕРЦ – «Татэнергосбыт» ҖЧҖне «Татэнергосбыт» АҖнә тоташтыру процедурасы тәмамланды. Хәзер гарантияле тәэмин итүче, электр энергиясен җибәрүдән тыш, торак-коммуналь хезмәтләрнең барлык төрләре өчен түләүләрне исәпләү функцияләрен башкара. Берләшмәнең бер нәтиҗәләреннән берсе - бер кешегә берничә урынына түләү документын күрсәтү, шулай ук торак-коммуналь хезмәтләрнең барлык төрләре буенча бердәм платформа-шәхси кабинетка керү мөмкинлеге алу. Хәзер сабалылар әлеге сервис аша түбәндәгеләрне алырга мөмкин: исәпләү турында мәгълүмат алырга, исәпләү приборлары күрсәткечләрен тапшырырга; коммуналь хезмәтләрне куллану аналитикасы белән танышырга; Виртуаль кабул итү бүлмәсе аша үз сорауларын юлларга яки кире кыңгырауга заказ бирергә; электрон бердәм түләү документына язылырга, шулай ук аны түләргә. Моннан тыш, тиздән халыкка яңартылган мобиль кушымта булачак, барлык торак-коммуналь хезмәтләр буенча түләүсез контакт үзәге эшли башлаячак. Республиканың башка районнарында түләү документларын берләштерү 2020 елның март аена планлаштырылган.