гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Барлыгы икенче тармак үз эченә 12 станция алачак һәм беренчесеннән якынча 3 км озынрак була. Тулысынча Казан метрополитенының икенче тармагы якынча 2030 – 2050 елда төзеләчәк. Ул Пионерлар урамы һәм Компрессор заводы аша узачак", - диде ТР Баш инвестицион-төзелеш идарәсе генераль директоры урынбасары, Андрей Захарченко. Барлыгы тармак үз эченә 12 станция алачак һәм беренчесеннән якынча 3 км озынрак була – 17,1 кмга каршы якынча 20 км,- дип билгеләп үтте ул. Икенче тармагының беренче өлешен төзү «Мега» сәүдә үзәге кертәчәк 1 млрд сумнан биш тапкыр кыйммәтрәк булачак. Калган акча республика бюджетыннан күчәчәк дип аңлатты Захарченко.

Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты яшь галимнәре Руслан Ибраһимов һәм Рөстәм Мухаметрахимов Рәссәй Федерациясе президентының 2018-2019 елда яшь галимнәр арасында 1,2 миллион сумлык грант конкурсы җиңүчеләре булдылар. Грантлар ике елга бирелә. Үзләренең эшләрен шулай ук Татарстан Республикасы яшь галимнәре уңышлы тәкъдим иттеләр: К(И)ФУ 7 грант отты, КДАТУ — 2, КНИТУ-КХТИ һәм РФА КФҮ — 1.

Мәгълүмат-консультация төркеме Татарстан Республикасының Лаеш муниципаль районына түләүсез юридик ярдәм күрсәтте.Чарада ТР  Төзелеш,архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалыгы министрлык юридик бүлеге белгече Л.А.Әхмәтҗанова катнашты.

Кадерле студентлар һәм аспирантлар! Хөрмәтле профессор-укытучылар составы! Рәсәй студентлары көне бәйрәме белән иң ихлас котлаулар! Татарстанда яшьләр сәясәте республиканың социаль һәм икътисадый сәясәте өстенлекле юнәлешләренең берсе булып тора, аның мәдәни һәм милли үсешенең состав өлеше. Зур игътибар бирелә белем бирүнең сыйфатын арттыруга гына түгел, ә яшьләр арасында ялны оештыруга ,сәламәт яшәү рәвешен популярлаштыруга.