"ЖКС-Качество" торак-коммуналь өлкәсендә ирекле сертификацияләү буенча төбәк системасы Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм ТКХ министрлыгы тарафыннан булдырылды һәм оешмалар өчен төзелеш, торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендәге эшләргә һәм хезмәт күрсәтүләргә карата билгеләнгән таләпләргә бәйсез һәм квалификацияле бәя бирүне тәэмин итә торган ирекле сертификацияләүне уздыру максатында гамәлгә ашырыла.

"Татарстан Республикасының төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе" дәүләт автоном учреждениесе "ЖКС-Качество" торак-коммуналь өлкәсендә ирекле сертификацияләү буенча төбәк системасының Башкарма органы булып тора.

"ЖКС-Качество" торак-коммуналь өлкәсендә ирекле сертификацияләү буенча төбәк системасының структурасы:

Сертификацияләү объектлары буенча сертификацияләү мәсьәләсендәге орган сыйфатында "ЖКС-Качество" системасыннан файдалану мөмкинлеге булган предприятиеләр (оешмалар) реестры:

1. "Казжилкомсертификация" ҖЧҖ

Адрес: Татарстан Республикасы, Казан ш., Четаев урамы,17

Директор:  Зарипов Ислам Ибәтулла улы

Элемтә өчен телефон: (843)521-12-81

e-mail:  izaripov01@mail.ru

2. "ГОСТСЕРТГРУПП" ҖЧҖ

Адрес: Татарстан Республикасы, Казан ш., Вишневский урамы, 26А, оф. 410

Директор: Низамов Дамир Фиргәт улы

Элемтә өчен телефон: (843) 2-000-650

e-mail: mng-1@gsg-rt.ru