Массакүләм мәгълүмат чаралары бәйгесе «Халык тану-2018»: III квартал

2018 елның 2 июле, дүшәмбе

Массакүләм мәгълүмат чаралары бәйгесе «Халык тану-2018» башланды.
III кварталда түбәндәге номинацияләр тәкъдим ителгән:
"Уңайлы шәһәр тирәлеген формалаштыру".
"Социаль объектлары интерьерлары дизайнлау".
«Төзелештә һәм торак-коммуналь хуҗалык өлкәсендә эшче һөнәрләрне популярлаштыру».
«Татарстан Республикасы төзелеш тармагы».
"Ипотека базарын үстерү".
«Каты коммуналь калдыклар белән эш итү».
"Татарстан Республикасы торак-коммуналь хуҗалыгында яңа энергия саклаучы технологияләрен куллану".
Студентлар өчен Номинация «Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык Министрлыгы программаларын гамәлгә ашыруны яктырту".

III кварталында кабул ителә: язмалар, телевизион сюжетлар, мәгълүмати, аналитик һәм яңалык материаллары, алар 2018 елның 23 февраленнән 26 августка кадәр ММЧда бастырылган, яки эфирга чыккан, яки уку йортлары кәгазләрендә (сайтларында) бастырылган булырга тиеш.
Интернет-тавыш бирү Үткәрү вакыты - 2018 ел 3-23 сентябрь аена кадәр . Челтәр басмалары вәкилләре арасында җиңүчеләр 2018 елның 21 сентябрьгә кадәр билгеләнәчәк.

Конкурста катнашуга гариза.

2018елда "Халык тану" массакүләм мәгълүмат чаралары конкурсынүткәрү турында нигезләмә.

Элемтәләр:

Телефон: (843) 231-14-51 (52), (843) 231-15-00