октябрь, 2017 ел
шимбә

7дән балап 16 октябрь көненә кадәр Татарстанда республика табигатьне саклау "Урман Атналыгы -2017" акциясе уза. Казан акциягә 7 октябрь көне кушылды – шул көнне шәһәрнең Совет районы Дәрвишләр бистәсендә өмә узды. Татарстан Төзелеш министрлыгы хезмәткәрләре "Урман Атналыгы -2017" акциясен күәтләгәннәр,  шуның белән Экология Елы чараларын тормышка ашыруга үз өлешен керткәннәр. Болытла һава белән яңгырга карамастан, уртак тырышлык белән якынлы урман чүп-чардан азат ителгән иде. Акциянең һәр катнашучысы игелекле эштә үз өлеше белән горурлана ала.

2017 елда Дәүләт торак инспекциясе 43 муниципаль берәмлектәге күп фатирлы йортларны капиталь ремонтлау объектларында 3 мең 581 тикшерү үткәргән. Нәтиҗәләр буенча 17 муниципаль берәмлектә 54 куркынычсызлык техникасын бозу очраклары ачыкланган. Бу хакта бүген ТР Хөкүмәте Йортындагы республика киңәшмәсендә ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.