декабрь, 2017 ел
сишәмбе

2017 ел 12 декабрь көне 12:00 сәгатьтән 20:00 сәгатькә кадәр, Рәсәй Федерациясе Президенты боерыгы нигезендә, Рәсәй Федерациясе дәүләт хакимияте һәм җирле үзидарә органнарында Гомумрәсәй гражданнар кабул итү көне үтәчәк.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов республика юл хезмәте оешмаларына яңа коммуналь техника ачыкычларын тапшырды - "КАМАЗ" шассиенда 22 яңа катнаш юл машиналары. Тантаналы чара "Казан" халыкара ат-спорт комплексы территориясендә узды. Чарада ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин катнашты.

ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгында үз эшчәнлекләрен төзелеш өлкәсендә башкарган үз-үзен җайган оешмалар һәм министр урынбасары Илшат Гимаев катнашында түгәрәк өстәл уздырылды. Очрашуда мәсьәләләре турында фикер алыштылар компенсация фонды (шартнамәчел йөкләмәләрне тәэмин итү һәм зыянны каплау) урнаштыру; төзелеш оешмаларының эшче кадрлары квалификациясен күтәрү системасын үстерү һәм– үз-үзен җайган оешмалар һәм хезмәтне саклау әгъзаларының. Катнашучылар шулай ук объектларда төзелеш эшләре сыйфатын контрольләү, үз-үзен җайган оешмалар әгъзаларының контракт шартларын, шул исәптән тапшыруга җибәрүнең срогы буенча, үз вакытында үтәү мәсьәләләре күтәрелде.