Илшат Гыймаев ТБӘ җитештерүчеләр белән киңәшмә үткәрде

2024 елның 1 марты, җомга

Бүген Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгында ТБӘ һәм товар бетоны җитештерү тармагындагы вәзгыять, 2024-2025 елларга планнар, шулай ук бетон һәм тимер-бетон әйберләр һәм конструкцияләр җитештерүчеләрнең проблемалы мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Киңәшмәне ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гыймаев үткәрде.

Чарада бетон һәм ТБӘ җитештерүче вәкилләре, шулай ук республика министрлыклары һәм ведомстволары җитәкчеләре һәм хезмәткәрләре катнашты.

Илшат Гыймаев кереш сүзендә торак төзелеше төзелеш тармагының төп драйверы булуын билгеләп үтте. «Өченче ел рәттән без 3 млн кв.м. планкадан артып китәбез - 2023 елда 3,4 млн кв. метрдан артык торак тапшырылган 2024 елда 3,15 млн кв. метрны файдалануга тапшыру планлаштырыла», – дип билгеләп үтте ул.

Киңәшмә барышында катнашучылар ТБӘ һәм товар бетоны базарындагы вәзгыять, Татарстан Республикасына цемент китерү мәсьәләләре, тимер юл эше белән бәйле проблемалар, шулай ук тармакта квалификацияле эшче кадрлар дефициты турында фикер алыштылар.