Татарстан Республикасының Дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе ДАУ «2017 елның иң яхшы сметачысы" конкурсын игълан итте

2017 елның 30 марты, пәнҗешәмбе

17 март көнне "Татарстан Республикасының 2017 елның иң яхшы сметачысы" яңа һөнәри осталык конкурсы старт алды. Россия Федерациясенең Төзелеш һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы Республиканың "Татарстан Республикасының иң яхшы сметачысы" исеменә һөнәри осталык конкурсын үткәрү уңай тәҗрибәсен бик югары бәяләде һәм I бөтенроссия "Рәсәйдә 2017 елның иң яхшы сметачысы" исеменә һөнәри осталык конкурсын үткәрү буенча инициативасын хуплады. Конкурста катнашуга төзелештә бәя кую һәм сметалы нормалаштыру өлкәсендә кирәкле белемнәргә ия булган, 2014 – 2016 елларда "Татарстан Республикасының иң Яхшы сметачысы" конкурсының соңгы турларда катнашучылар һәм барлык теләүчеләр чакырыла. Конкурс турында тулырак мәгълүматны gosekspertiza-rt.ru сайтында табарга була.