Проектлы финанслауга күчкәндә вәкаләтле банклар һәм төзүчеләрнең үзара хезмәттәшлеге буенча тәкъдимнәр эшләнде

2019 елның 15 апреле, дүшәмбе

Рәссәй Төзелеш министрлыгы, РФ Үзәк банкы һәм Йорт.РФ белән бергә  өлешләп торак төзелеше объектларын проект финанславына эскроу счетларыннан файдаланып күчкәндә вәкаләтле банклар һәм төзүчеләрнең үзара хезмәттәшлегенең оптималь процедураларын билгеләү максатларында тәкъдимнәр эшләде. Бу хакта Рәссәй Төзелеш министрлыгы башлыгы Владимир Якушев 15 апрельдә Самарада проект финанславына күчүгә багышланган Сбербанк конференциясендә чыгыш ясаганда белдерде. Тәкъдимнәр Рәссәй Федерациясе субъектларына банк кредитлары хисабына финанслана торган эскроу счетларыннан файдаланып өлешләп төзү проектларын гамәлгә ашыручы төзүчеләр арасында һәм төзүчеләргә кредит бирүне гамәлгә ашыручы вәкаләтле банклар счетларыннан файдаланып тарату өчен җибәреләчәк. "Без проект финанславына күчкәндә банклар һәм төзүчеләрнең үзара хезмәттәшлегенең оптималь процедураларын формалаштыру өчен документ эшләдек. Процесста катнашучыларның барысы да төзелешне гамәлгә ашыруның яңа кагыйдәләренә күчкәндә бер парадигмада булуы һәм бер-берсе белән ничек эшләргә кирәклеген аңлавы мөһим. Бу безгә банк һәм төзүченең аралашу процедурасын үтә күренмәле һәм аңлаешлы итәргә ярдәм итәчәк», - дип билгеләп үтте Владимир Якушев.