май, 2017 ел
сишәмбе

Төзелеш министрлыгында делегациянең Татарстан Республикасының Австрия-Рәсәй дуслык җәмгыятенең бару кысаларында ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин һәм Австрия-Рәсәй дуслык җәмгыятенең Генераль секретаре Флориан Стерманн очрашуы узды.

Түбән Кама шәһәренең Кораб урамы буенча 19 санлы йортта яшәүченең түбәдән су үтүгә бәйле мөрәҗәгатен карап тикшерү буенча Түбән Кама зонасы торак инспекциясе тарафыннан үткәрелгән планнан тыш тикшерү нәтиҗәсендә һәм тикшерү барышында ачыкланган җитешсезлек очраклары буенча "Вокзал" ТКХ ИК ҖЧҖ идарәче компаниясе директоры инспекция тарафыннан Россия Федерациясенең Административ хокук бозулар турында кодексының 7.22 статьясы ("Торак йортларны карап тоту һәм ремонтлау кагыйдәләрен бозу") буенча 4000 сум күләмендә штраф рәвешендә административ җәзага тартылды.

ТКЗТИ күрсәтмәсе нигезендә түбәдәге җитешсезлекләр бетерелде, гомуми кухняда һәм коридорларда су басу урыннары агымдагы төзекләндерү барышында ремонтланды.

2017 елның гыйнвар-апрель айларында Татарстан Республикасы Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе белгечләре тарафыннан төзелеп килүче объектларда 1178 тикшерү үткәрелде, нәтиҗәдә төзелеш оешмаларына ачыкланган җитешсезлекләрне бетерү турында 411 күрсәтмә бирелде. Шулай ук административ хокук бозулар турында 383 беркетмә төзелде, гомуми 6,909 млн сумлык штрафлар салынды.

Бүгенге көндә Инспекция республика территориясе буенча төзелүче һәм үзгәртеп корылучы 942 объектта күзәтчелек эшен гамәлгә ашыра.