декабрь, 2017 ел
сишәмбе

18 декабрь көнне "Халык тану" массакүләм мәгълүмат чаралары конкурсында бүләкләү җиңүче журналистлар тантанасы булды. Быел Конкурс форматын һәм үткәрү шартларын үзгәртте. Сайлап алу этабыннан соң барлык номинацияләр буенча онлайн-тавыш бирү узды. Теләсә кайсы кулланучы танышырга һәм сайлап алган эш өчен тавыш бирә алган. Очрашуны ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин ачты. " Министрлык беренче ел гына түгел үткәргән журналистика осталык бәйгесе, үзен журналистлар белән ачык диалог өчен шәп корал кебек күрсәткән ", - дип билгеләп үтте министр. "Мин төзелеш, проектлау, тулаем алганда, торак, торак-коммуналь хуҗалыгы темасында яхшы белгечле журналистлар оешмасы формалаштыруына бик шат ", - диде ул. Тантаналы шартларда дипломнар һәм рәхмәт хатлары тапшырылды. Татарстан Республикасы газлаштыру һәм энергия саклау технологияләре һәм инженер челтәрләрен үстерү Фонды һәм "Суварстроит" төзелеш компаниясе махсус призлары белән төзелеш һәм торак-коммуналь хуҗалык темаларын яктыртучы хәбәрчеләре билгеләп үтелде. Җиңүчеләрне котлыйбыз, барлык конкурста катнашучыларына хезмәттәшлек өчен рәхмәтебезне җиткерәбез, киләсе 2018 елда уйларын үтәвен телибез! Ныклы сәламәтлек, Сезгә һәм якыннарыгызга! Конкурста җиңүчеләр дипломнар һәм акчалата премияләр белән бүләкләнделәр.

Әлмәттә «Кар бөртекләре» спорт–күңел ачу комплексы территориясендә модульле чаңгы базасы ачылды. Әлеге объект төзелешенә республика бюджетыннан 6 млн сум акча бүлеп бирелгән. 110 кв. м мәйданы яңа җылы чаңгы базасында бар кием алмаштыру зоналары, бәдрәф бүлмәләре, душ бүлмәләре, тренерлар өчен бүлмәләр һәм чаңгы саклау һәм хезмәт күрсәтү зоналары, 100 чаңгы экипировкасы, снегоход һәм аны саклау өчен бина бар. Бер үк вакытта анда якынча 30 – 40 кеше булырга мөмкин.