Алабуга районында илкүләм проект буенча төзелгән чистарту корылмаларына ЯТБ бирелде

2020 елның 1 июне, дүшәмбе

«Алабуга» СҖТ МИЗ һәм Алабуга шәһәре 1 нче этап» район чистарту корылмаларын реконструкцияләү, көнкүреш һәм сәнәгать юынты суларны» объекты буенча Татарстан Республикасы Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе тарафыннан Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе «Экология» милли проектының «Иделне савыктыру» федераль проекты кысаларында тормышка ашырыла торган төзелгән, үзгәртеп корылган капиталь төзелеш объектының проект документларының таләпләренә, шул исәптән энергетика нәтиҗәлелеге таләпләренә һәм капиталь төзелеш объектының кулланыла торган энергетика ресурсларын исәпкә алу җайланмалары белән тәэмин ителешенә (ЯТБ) туры килүе турында бәяләмә бирелде. Агымдагы елда «Алабуга» СҖТ МИЗда һәм Алабуга шәһәрендә район чистарту корылмаларын реконструкцияләүнең 2 нче этабы дәвам итә. Әлеге проектны тормышка ашыру Алабуга шәһәре һәм резидентлары агымын тиешле күрсәткечләргә китерергә һәм, нәтиҗә буларак, Кама һәм Идел елгаларында су торышына тискәре йогынтыны киметергә мөмкинлек бирәчәк.