Кешеләр ешрак ишегалларында парковкалар төзекләндерүен сорый

2020 елның 12 августы, чәршәмбе

Республиканың һәр кешесе «Безнең ишегалды» программасы буенча кайнар линиягә шалтырата яки сайтка яза һәм территорияне төзекләндерү буенча үз теләкләре турында сөйли ала. «Безнең ишегалды» республика программасы буенча, янәшәдәге территория төзекләндереләчәк йортта яшәүче һәр кеше кайнар линиягә шалтырата яки сайт аша мөрәҗәгать итә һәм үз теләкләре турында сөйли ала. Еш кына кешеләр үз йорты янында машиналар өчен парковка барлыкка килүен тели. Бу хакта «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында узган матбугат конференциясендә ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Айназ Ярмиев сөйләде. «Барыннан да ешрак парковкалар сорыйлар. Әмма бу бик бәхәсле мәсьәлә, чөнки алар кемгә дә булса кирәк, ә кемгәдер юк», - диде Ярмиев. Ул билгеләп үткәнчә, машинасыз ишегалды — бу яхшы идея, әмма әлегә кешеләр мондый хәлгә әзер түгел, автомобильнең тәрәзәләре астында ук торырга тиеш. Вакытлар узу белән эшләрнең сыйфаты буенча мөрәҗәгатьләр саны да арта, бу министрлык эшен җиңеләйтә, чөнки халык төзекләндерү барышын үзләре контрольдә тота.