Бүген ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Фәрит Хәнифов эш визиты белән Лениногорск районына килде

2020 елның 12 августы, чәршәмбе

Бүген Лениногорск районына эш визиты белән төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Фәрит Хәнифов килде. Фәрит Хәнифовны Лениногорск районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов озатып йөрде.

Фәрит Хәнифов үзенең визиты башында ишегалды бәйрәмендә булды, ул бүген үз микрорайонында яшәүчеләр өчен 6 нчы ТОС оештырды.

Ишегалды бәйрәме Ленинград ур., 61 адресы буенча урнашкан ишегалды мәйданчыгында узды. Әлеге ишегалды «Безнең ишегалды»Президент программасы кысаларында төзекләндерелә.

Ишегалдында мәйданчыкны монтажлау һәм калдыкларны селектив җыюны җиһазлау эшләре тәмамланып килә, кече архитектура формаларын китерү һәм монтажлау көтелә, урам утларын ремонтлау эшләре бара, юл эшләре 100% ка төгәлләнгән.

Бүләкләү тантанасын министр Фәрит Хәнифов һәм район башлыгы Рәгать Хөсәенов үткәрде. ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгының Рәхмәт хаты белән «ИСБ» ҖЧҖ генераль директоры Максим Мовляк, «АЛЕКСЕЕВСКДОРСТРОЙ» ААҖ генераль директоры Марат Саттаров һәм «СтройБарс» ҖЧҖ директоры Каридон Карапетян бүләкләнде. «Лениногорск муниципаль районы» муниципаль берәмлеге Советы аппаратының Рәхмәт хаты белән «СтройБарс» ҖЧҖ юл эшчеләре Романос Давтян һәм Григорий Косоян бүләкләнде, шулай ук микрорайонның актив кешесе Инна Кириченкога Рәхмәт хаты һәм истәлекле бүләк тапшырылды.

"Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит" хәйрия акциясе кысаларында шәһәр Советы депутаты Алексей Никишин булачак беренче сыйныф укучыларына канцелярия кирәк-яраклары тутырылган 7 портфель тапшырды.

Аннары мэриянең утырышлар залында ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Фәрит Хәнифов, шулай ук Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов рәислегендә төзелеш һәм ТКХ тармагы мәсьәләләре буенча эшлекле киңәшмә узды.

Киңәшмәдә программа һәм программадан тыш объектларны (төзелеш һәм капиталь ремонт) тормышка ашыру, подрядчы оешмалар тарафыннан тапшыру, 2020 елда торак тапшыру, шулай ук 2020-2021 җылыту сезонына әзерлек, шул исәптән ТКХ өчен түләүләр җыю һәм ягулык-энергетика ресурслары өчен бурычлар мәсьәләләре буенча фикер алыштылар.

Аннары төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Фәрит Хәнифов Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов белән бергә 1 нче балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбендә, 23 нче балалар бакчасында, Ленин урамындагы скверда, М.Горький исемендәге паркта булды