Фәрит Хәнифов КДАТУ студентларын белем көне белән котлады

2020 елның 1 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Фәрит Хәнифов Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты студентларын уку елы башлану белән котлады. Тантаналы линейкада чыгыш ясап, министр болай дип билгеләп үтте: «Без, пандемия җитди үзгәрешләр кертүгә карамастан, традицион линейкада очраштык. Бу көн-көтеп алынган бәйрәмнәрнең берсе, сез өр-яңа, бик якты һәм бай тормышка аяк басасыз. Сезне һөнәр сайлавыгыз белән котлыйм, бу җитди һәм җаваплы адым. Дөрес сайлау ясарга, димәк, бу тормышта үз урыныңны табарга. Кешенең нинди генә биеклекләргә ирешүен истә тотыгыз, аларга юл бүгенге көннән башлана». Фәрит Хәнифов сүзләренә караганда, Казан архитектура-төзелеш университеты, студентларны кабул итәргә әзерләнеп, бик зур эш башкарган. Белем алу өчен дә, студентларның һәрьяклап үсеше һәм уңайлы яшәү өчен дә барлык шартлар тудырылган. Фәрит Хәнифов үз чыгышында кайчандыр бу вузны тәмамлаганын искә төшерде: «Сезнең КДАТУ студентлары булуыгызга бәхет елмайды. Безнең чыгарылыш сыйныф укучыларына ихтыяҗ, заманча чынбарлыкны исәпкә алып, югары булып кала», - диде ул. Чара ахырында министр КДАТУның профессорлар-укытучылар составына аерым рәхмәт белдерде һәм барлык хезмәткәрләргә, студентларга кызыклы һәм бай уку елы теләде. Бүген шулай ук «URBAN шәһәр төзелеше Үзәге» проектының дизайнын тәкъдир итү булды, очрашу барышында тармак вәкилләре һәм муниципалитетлар өчен шәһәр төзелеше өлкәсендә яңа белем бирү курсын оештыру мәсьәләләре күтәрелде.