Алабугада яңа причал һәм мәдәният йорты ачылды

2020 елның 7 сентябре, дүшәмбе

ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры игътибар үзәгендә берьюлы өч объект булды. Дүшәмбе көнне безнең шәһәрдә Фәрит Хәнифов рәсми визит белән булды. Ул Рөстәм Нуриев белән бергә Бехтерево авылында мәдәният йортын, шәһәр причалын ачу тантанасында катнашты, шулай ук капиталь төзекләндерүдән соң Алабуга ишегалдын карады. Министр визиты «Безнең ишегалды» республика программасы буенча төзекләндерелгән Нефтьчеләр проспекты, 23 адресы буенча урнашкан ишегалдын караудан башланды. Фәрит Хәнифов төзүчеләрнең эшен бәяләде һәм халык белән аралашты. Аннары мөхтәрәм кунаклар шәһәр причалына юл тотты, анда шулай ук тантаналы шартларда министрга туристлар белән теплоходларны җәлеп итү мөмкинлеге булган урынны күрсәттеләр. Визитның соңгы ноктасы Бехтерево авылы булды. Биредә бүген капиталь ремонттан соң тантаналы рәвештә авыл мәдәният йортын ачтылар. Ачылу тантанасында Фәрит Хәнифов төзүчеләргә һәм подрядчы оешмаларга рәхмәт хатлары тапшырды.