Тиздән Алабугада 80нән артык гаилә өй туен билгеләп үтә алачак

2020 елның 7 сентябре, дүшәмбе

Бүген, 7 сентябрьдә, Алабугада социаль ипотека республика программасы һәм «Торак һәм шәһәр мохите» милли проекты буенча төзелгән 81 фатирлы яңа торак йорт Татарстан Республикасы Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясеннән төзелгән, үзгәртеп корылган капиталь төзелеш объектының проект документациясе таләпләренә, шул исәптән энергетика нәтиҗәлелеге таләпләренә һәм капиталь төзелеш объектының кулланыла торган энергетика ресурсларын исәпкә алу җайланмалары белән тәэмин ителешенә ярашлылык турында бәяләмә (ЯТБ) алды. Тиздән 81 гаилә үз фатирларыннан көтеп алынган ачкычлар алачак. 10 катлы торак йортның гомуми мәйданы 5418,9 кв. метр тәшкил итте. Бина Автомобильчеләр урамында урнашкан. Объектны төзүче - «Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Дәүләт торак фонды» КБО.