Республика Төзелеш министрлыгында Иҗтимагый советның чираттагы утырышы булды

2020 елның 8 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак - коммуналь хуҗалык министрлыгында министр киңәшчесе Ленар Вәлиев рәислегендә Иҗтимагый советның чираттагы утырышы булды. Чарада Министрлык, проект һәм үз-үзен көйләүче оешмалар, бизнес һәм җәмәгатьчелек вәкилләре катнашты. Очрашуның төп темасы республика муниципалитетларында төзелеш һәм ремонт эшләренең барышына җәмәгать контролен оештыру һәм гамәлгә ашыру мәсьәләсе буенча фикер алышу булды. Министрлыкта 2020 елның сигез аенда коррупциягә каршы тору буенча башкарылган эш нәтиҗәләре турында дәүләт хезмәте һәм кадрлар бүлеге башлыгы Татьяна Титова сөйләде. Моннан тыш, «Безнең ишегалды» республика программасын гамәлгә ашыруның барышы турындагы доклад белән министр урынбасары Айназ Ярмиев чыгыш ясады. Очрашуда киләсе елга эш планнары да каралды. Сорауларны карау барышында комиссия үз тәкъдимнәрен әзерләде.