«Иң яхшы муниципаль практика» Бөтенрәссәй конкурсында җиңүчеләр арасында бер миллиард сум акча бүленәчәк

2020 елның 14 октябре, чәршәмбе

Федераль комиссия «Иң яхшы муниципаль практика» Бөтенрәссәй конкурсына йомгак ясады. Жюриның иң югары бәяләрен җыйган һәр номинациядә алты катнашучы 10дан 75 млн сумга кадәр акча алачак. Бүләкләр иң алдынгы һәм технологик карарлар өчен тапшырыла, аларны бөтен ил буенча масштабларга мөмкин булырга тиеш. Шул ук вакытта конкурс шартларын үзгәртү мәсьәләсе карала — киләсе елдан җиңүчеләр күбрәк булырга мөмкин. Катнашучылар ике категориягә бүленгән. Беренчесе-шәһәр округлары (шәһәр эчендәге бүленеше булган шәһәр округлары) һәм шәһәр җирлекләре. Җиңүчеләр призлы урынга карап, 30 млн. сумнан 75 млн. сумга кадәр акча алачак. Икенче категория-авыл җирлекләре. Бу төркемдә җиңүчеләргә 10 млн. сумнан 25 млн. сумга кадәр акча биреләчәк. Конкурсның гомуми приз фонды бер миллиард сум тәшкил итә. «Иң яхшы муниципаль практика» Бөтенрәссәй конкурсы кысаларында Рәссәй Төзелеш министрлыгы ике номинациягә кураторлык итә — «акыллы шәһәр» карарларын гамәлгә кертү һәм шәһәрләрне төрле яклап төзекләндерү өлкәсендә.