апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Рәсәй Хөкүмәте вице-премьеры Дмитрий Козак Рәсәйнең төзелеш министрлыгы тарафыннан әзерләнгән капиталь төзелеш объектының барлык "яшәеш циклы" этапларында буенча мәгълүмат модельләштерү (BIM) технологияләрен кертү буенча "юл картасын" имзалады. Бу хакта 12 апрель көнне үткән Рәсәй Төзелеш министрлыгы каршындагы Иҗтимагый советның йомгаклау киңәшмәсендә ведомство башлыгы Михаил Мень хәбәр итте. "Юл картасы" проектлау, төзелеш (реконструкция, капиталь ремонт), капиталь төзелеш объектларын эксплуатацияләү һәм җимерү, төзелеш ресурслары классификаторы белән туры килгән төзелештә кулланыла торган норматив-техник документларын һәм смета нормативларын китерү процессларында милли мәгълүмати модельләштерү стандартларын эшләгәнне күздә тота.

"Алтын Урта" ТК 71А кварталының 427 фатирлы 5 нче торак йортны кулланышка тапшыруга рөхсәт бирелгән.

Бүген  Төзелеш министрлыгында Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры, баш архитектор Ирек Фәйзуллин рәислегендә Казанда Адмирал бистәсе территориясенең үсеш концепциясен карау һәм үзгәртү буенча Шәһәр советы утырышы узды.

Бүген ТР Төзелеш министрлыгында ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгының беренче урынбасары Алексей Фролов җитәкчелегендә күпфатирлы йортлар белән идарә итү эшчәнлеген лицензияләү буенча Татарстан Республикасының лицензия комиссиясенең 43 нче утырышы узды.