Дәүләт торак фонды «Салават күпере» торак комплексында 340 фатирлы яңа йортны урнашуга әзерли

2020 елның 19 ноябре, пәнҗешәмбе

Йорт социаль ипотека программасында катнашучылар, предприятие хезмәткәрләре, яшь гаиләләр һәм ятим балалар өчен төзелгән. ТР Президенты каршындагы Дәүләт торак фонды «Салават Күпере»микрорайонында 340 фатирлы торак йорт төзелешен тәмамлады. Ул «Торак һәм шәһәр мохите» милли проекты ярдәмендә төзелгән. Торак йортта 17 кат, ике подъезд, фатирларның гомуми торак мәйданы 15 мең квадрат метр тәшкил итә. Барлык фатирлар да чиста бизәкләү эшләренә тапшырыла, сантехника, электр плитәләре, янгын сигнализациясе датчиклары, су, электр энергиясен исәпкә алу счетчигы, җылылык регуляторлары һәм мәгълүматларны ерактан торып санауның автомат системасы белән җиһазландырылган. Быел Дәүләт торак фонды республика шәһәрләрендә һәм районнарында 273,6 мең квадрат метр мәйданлы 4,9 мең фатирлык 130 йорт төзүне инвестицияли. Рәссәйдә 2019 елдан башлап Рәссәй Президенты Владимир Путинның «май Указлары» нигезендә эшләнгән «Торак һәм шәһәр мохите» милли проекты тормышка ашырыла. Илкүләм проект бурычларының берсе-торак төзелеше күләмен елына 120 млн.кв. метрдан да ким булмаган күләмдә арттыру.