Тиздән 255 гаилә «Салават Күпере» торак комплексында өй туе үткәрәчәк

2020 елның 25 декабре, җомга

Бүген, 25 декабрьдә, Татарстан Республикасының Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе (ТР Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе) Казанның «Салават Күпере» торак комплексында урнашкан 255-фатирлы 4-5-нче номерлы яңа торак йортка проект документларының туры килүе турында бәяләмә бирде. Йорт социаль ипотека республика программасы һәм «Торак һәм шәһәр мохите» милли проекты буенча төзелгән. Объектка ЯТБ бирелде. Бу аны файдалануга тапшырырга һәм 255 гаиләне күптән көтелгән фатирларга күчерергә мөмкинлек бирәчәк. 18 катлы бинаның гомуми мәйданы 27,2 мең кв. метр тәшкил итте. Йорт территориясе төзекләндерелгән - балалар мәйданчыклары, тротуарлар каралган, эскәмияләр урнаштырылган, яшелләндерү чаралары башкарылган.