Татарстан Республикасында күпфатирлы торакта капремонт программа буенча эшләр 554 объектта тәмамланды.

2014 елның 5 сентябре, җомга
Татарстан Республикасында күпфатирлы торакта капремонт программа буенча ясалган эшләр күләме 4 млрд.497,86 млн.сум.Бу турында бүген Хөкүмәт йортында киңәшмәдә ТР Төзелеш,архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.
Муниципаль районнар белән видеоконференция режимында киңәшмәне Татарстан Республика Президенты Рөстәм Миңнеханов үткәрде.Ирек Фәйзуллин мәктәпләрдә капремонт эшләре барысы 45 районда тәмамлану турында хәбәр итте.Бөтен мәктәпләр уку елына әзер.
Авылларда су белән тзэмин итү программа буенча Фонд Газификации эшләрен тәмамлый: 28 ярыктан 27 ярык борауланган.328,5 км
суүткәргеч челтәрдән 301 км төзелгән.
Тр Төзелеш министрылык башкаласы 2014/2015 елдагы җылыту периодына торак 90% ка әзер, иҗтимагый сферадагы объектлар 98% ка, инженерлы инфраструктура объектлары 97% ка әзер.