Татарстан Республикасы Архитекторлар берлеге һәм Дизайнерлар берлегеләрене беренче уртак утырышы

2018 елның 26 гыйнвары, җомга

«Казанская Ривьера» комплексының «Адмиральский» конференц-залында Татарстан Республикасының Архитекторлар берлеге һәм «Рәсәй Дизайнерлары Берлеге» иҗтимагый оешмасының Татарстан бүлекчәсенең беренче уртак утырышы узды. Вакыйга нигезендә профессиональ уйлар буенча бергә фикер алышырга әзер ике өлкә белгечләрен — архитекторлар һәм дизайнерлар –берләштерү идеясе ята. Уртак эш төп юнәлешләрен карауда, ТР төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары, ТР Архитекторлар берлеге Рәисе, Владимир Кудряшев, ТР Дизайнерлар берлеге Рәисе Дмитрий Кошкин һәм идарәләр әгъзалары катнашты.

Владимир Кудряшев үзенең сәламләү сүзендә әлеге чараның әһәмиятен һәм ике өлкә профессионаллары арасында белемнәр һәм тәҗрибә белән алмашын мөһимлеген билгеләп үтте: «Күп архитекторлар дизайнерлар булып эшли, дизайнерлар архитекторлар булып эшли, барлык чынлыкта үрелә. Бездә уртак дискуссия таләп итә торган сораулар бик күп». Очрашу барышында фикер алышуга тәкъдим ителде баш оештыручы—Татарстан Республикасының инвестицион үсеш Агентлыгы проекты — «SIYUM 2018 Форумы». Йомгаклау сүзендә ТР архитекторлар Берлеге Рәисе коллегаларына рәхмәт белдерде һәм арытаба да хезмәттәшлеккә өмет белдерде.