2019 елның 1 гыйнварыннан Татарстан Республикасы каты коммуналь калдыклар белән эш итүнең яңа системасына күчә

2018 елның 27 декабре, пәнҗешәмбе

2019 елның 1 гыйнварыннан каты коммуналь калдыклар белән эшчәнлекне "ПЖКХ" компаниясе (республиканың көнбатыш зонасы) һәм “Гринта” (республиканың көнчыгыш зонасы) җәмгыятьләре төбәк операторлары башкарачак. Региональ операторларның рәсми сайтлары: clcity.ru һәм greenta.su. «ПЖКХ» ИК» ҖЧҖ-республиканың көнбатыш зонасы региональ операторы (Алексеевск, Әлки, Апас, Арча, Әтнә, Балтач, Буа, Югары Ослан, Биектау, Чүпрәле, Яшел Үзән, Кайбыч, Кама Тамагы, Кукмара, Лаеш, Питрәч, Балык Бистәсе, Саба, Спас, Тәтеш, Теләче муниципаль районнары һәм «Казан шәһәре»шәһәр округы). «Гринта» ҖЧҖ - республиканың көнчыгыш зонасы региональ операторы (Әгерҗе, Азнакай, Аксубай, Актаныш, Әлмәт, Баулы, Бөгелмә, Алабуга, Зәй, Лениногорск, Мамадыш, Менделеевск, Минзәлә, Мөслим, Түбән Кама, Яңа Чишмә, Нурлат, Сарман, Тукай, Чирмешән, Чистай, Ютазы муниципаль районнары һәм «Чаллы шәһәре»шәһәр округы).

Кулланучыларга региональ операторлар белән каты көнкүреш калдыклары белән эш итү буенча хезмәтләр күрсәтүгә килешүләр төзергә кирәк. Каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча хезмәтләр күрсәтүгә килешү төзү тәртибе каты коммуналь калдыклар белән эш итү кагыйдәләре белән расланган (Рәссәй Федерациясе Хөкүмәтенең 2016 елның 12 ноябрендәге 1156 номерлы карары). Каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча хезмәт күрсәтүгә килешү төзү өчен кулланучы яисә аның законлы вәкиле ышаныч кәгазе нигезендә кулланучы яисә кулланучы исеменнән гамәлдә булган зат тарафыннан имзаланган мондый шартнамә төзүгә язма рәвештә гариза яисә каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча хезмәт күрсәтүгә килешү төзү турында Төбәк операторының тәкъдиме нигез булып тора. Региональ операторларның каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча хезмәтләр күрсәтүгә килешүләр төзү турындагы тәкъдимнәре турында мәгълүмат, шулай ук гариза формасы региональ операторларның рәсми сайтларында урнаштырылган. Элемтә өчен “УК “ПЖКХ” телефоны: (843) 272-51-33; “Гринта” телефоны: (843) 500-55-88.