Зәйнең Бохарай авылында фельдшер-акушерлык пункты ачылды

2019 елның 9 гыйнвары, чәршәмбе

57,5 квадрат метр мәйданлы медицина учреждениесен төзү өчен 3 млн сумнан артык акча бүлеп бирелде.

ТР Зәй районының Бохарай авылында яңа фельдшер-акушерлык пункты ачтылар, дип хәбәр итә «Зәй-информ». Татарстан Республикасы Президенты программасы буенча гомуми мәйданы 57,5 квадрат метр булган Бохарай ФАПын төзүгә республика бюджетыннан 3  миллион сумга якын акча тотылган. Территорияне төзекләндерү һәм инженерлык челтәрен төзү район бюджеты хисабына башкарылган. Биредә авырулар өчен киенү-чишенү, көтеп тору бүлмәләре, фельдшерның кабул итү бүлмәсе, процедуралар ясау кабинеты бар.

Яңа ФАПта көтү бүлмәсе, фельдшер кабул итү бүлмәсе, процедура бүлмәсе, санузел, чишенү бүлмәсе һәм котельная бар. Дәүләт программасы буенча Татарстанда 2012 елдан бирле 413 фельдшер-акушерлык пункты, 14 табиб амбулаториясе, 24 патологоанатомия бүлеге төзелде. Шулай ук 1466 ФАПка, 95 табиб амбулаториясенә, 18 участок сырхауханәсенә капиталь ремонт ясалды.