Икенче яртыеллык өчен «Халык тану» массакүләм мәгълүмат чаралары конкурсына йомгак ясалды

2019 елның 11 декабре, чәршәмбе

Без конкурста катнашканнарның барысына да – үз эшләренә белем, сәләт һәм талантка өлеш кертүчеләргә рәхмәт белдерәбез. Һәм, әлбәттә, җиңүчеләрне котлыйбыз! Барлык катнашучыларга да һөнәри эшчәнлекләрендә иҗади уңышлар телибез. Конкурсның жюри карары буенча икенче яртыеллыкта җиңүчеләр: «Татарстан Республикасында ипотека базарын үстерү буенча телевидениедә һәм радиода иң яхшы материал» номинациясендә – «Болгар» радиосының мәгълүмат хезмәте мөхәррире Шагабиева Гөлнара Рәсил кызы. «Татарстан Республикасында ипотека базарын үстерү буенча мәгълүмати агентлыклар, басма һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал» номинациясендә –«Зәй офыклары» газетасы корреспонденты Кашапова Рәзимә Фәттах кызы. «Татарстан Республикасында социаль һәм мәдәни объектлар төзү һәм капиталь ремонтлау турында мәгълүмат агентлыклар, басма һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал» номинациясендә «Йолдыз» газетасының баш мөхәррире Хилавиева Гүзәл Галимулла кызы катнашты. «Татарстан Республикасында социаль һәм мәдәни объектларны төзү һәм капиталь ремонтлау турында телевидениедә һәм радиода иң яхшы материал» номинациясендә - «Мамадыш ТВ» иҗат коллективы.«Татарстан Республикасында каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча мәгълүмат агентлыклар, басма һәм челтәр басмаларда иң яхшы материал» номинациясендә - «Ватаным Татарстан» газетасы корреспонденты Гыйльманова Гөлгенә Мансур кызы. «Татарстан Республикасында каты коммуналь калдыклар белән эш итү буенча телевидениедә һәм радиода иң яхшы материал» номинациясендә – «НТР» хәбәрләр хезмәте корреспонденты Лушникова Наталья Павел кызы.

«Татарстан Республикасында иҗтимагый тирәлекләр үстерү турында мәгълүмат агентлыклар, басма һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал» номинациясендә – «KazanFirst» корреспонденты Зайцев Дмитрий Сергей улы. «Татарстан Республикасында җәмәгать киңлекләрен үстерү турында телевидение һәм радиода иң яхшы материал» номинациясендә - «Яңа Гасыр» ТРК» АҖнең «7 көн» иҗат берләшмәсенең махсус корреспонденты Любимов Михаил Борис улы. «Татарстан Республикасында күп фатирлы йортларны капиталь ремонтлау турында мәгълүмат агентлыклар, басма һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал» номинациясендә - «Вперёд» («Алга») газетасы корреспонденты Зайцева Екатерина Иван кызы. «Татарстан Республикасында күпфатирлы йортларны капиталь ремонтлау турында телевидение һәм радиода иң яхшы материал» номинациясендә - «Питрәч» ТК хәбәрчесе Куделькина Гөлшат Зөфәр кызы. «Татарстан Республикасында заманча торак төзелешен булдыру турында мәгълүмат агентлыклар, басма һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал» номинациясендә – «Дуслык» («Дуслык», «Туслах») район газетасы баш мөхәррире урынбасары Сирень Наил кызы Сәмәрханова. «Татарстан Республикасында заманча торак төзелеше булдыру турында телевидениедә һәм радиода иң яхшы материал» номинациясендә-«Чаллы-ТВ» ТРК корреспонденты Габдуллина Гүзәл Рәмис кызы. «Татарстан Республикасында архитектура-төзелеш проектлау өлкәсендәге казанышлар турында мәгълүмат агентлыклар, басма һәм челтәр басмаларында иң яхшы материал» номинациясендә – «Электрон Түбән Кама» сайты мөхәррире Тимкин Илья Валерий улы.