Марат Айзатуллин «ТРның ТҺА буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя билгеләү идарәсе» ДАУ коллективына яңа җитәкче тәкъдим итте

2022 елның 1 августы, дүшәмбе

Бүген ТР Төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Марат Айзатуллин Татарстан Республикасының Төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя кую идарәсе коллективына яңа җитәкчене тәкъдим итте. «Татарстан Республикасының Төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя билеләү идарәсе» дәүләт автоном учреждениесенең яңа директоры итеп Рафар Шакиров билгеләнде.

Тиешле боерыкка Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры кул куйды.

Марат Айзатуллин билгеләп үткәнчә, Рафар Шакировның бу тармакта эш тәҗрибәсе коллектив белән идарә итү линиясен дөрес һәм профессиональ рәвештә дәвам итәргә һәм куелган бурычларны нәтиҗәле үтәргә мөмкинлек бирәчәк.

Рафис Шакиров министрлык җитәкчелегенә ышаныч белдерүләре өчен рәхмәт белдерде.

Белешмә:

Рафар Мирзанур улы 1957 елның 19 октябрендә Удмурт АССРның Сарапул шәһәрендә туа. Казан инженер-төзелеш институтын тәмамлаган.

Хезмәт эшчәнлеген 1983 елда мастер булып башлый һәм 2000 елга кадәр Яр Чаллы шәһәрендә «Брежнев газ» эксплуатация-җитештерү идарәсенең авыл җирендә хезмәт итү башлыгы булып эшли.

2000-2003 елларда Яр Чаллы шәһәренең «Капиталь төзелеш идарәсе» коммуналь унитар предприятиесе директоры вазыйфаларын башкаручы, ә аннары директор булып эшли.

2003-2005 елларда - Яр Чаллы шәһәренең «Капиталь төзелеш идарәсе» ААҖ генераль директоры.

2005 ел дәвамында Яр Чаллыда «Шәһәр төзелеше сәясәте, территорияләрне үстерү һәм инвестицияләр идарәсе» муниципаль учреждениесе башлыгы булып эшли.

2006-2009 елларда Яр Чаллы Башкарма комитетының архитектура, шәһәр төзелеше һәм инвестицияләр идарәсе башлыгы;

2009-2014 елларда Яр Чаллы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары, Яр Чаллы Башкарма комитетының архитектура, шәһәр төзелеше һәм торак үсеше идарәсе башлыгы.

2014-2021 елларда директор урынбасары, ә аннары «Татарстан Республикасының Баш инвестиция-төзелеш идарәсе» дәүләт казна учреждениесе директорының беренче урынбасары булып эшли.

2021-2022 елларда - Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары.

2022 елның августыннан – «Татарстан Республикасының төзелеш һәм архитектура буенча дәүләт экспертизасы һәм бәя билгеләү идарәсе” дәүләт автоном учреждениесе директоры

Бүләкләр һәм бүләкләр:

Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгының Мактау грамотасына ия (2007, 2011, 2020 еллар);

“2010 һәм 2012 елларда Бөтенроссия халык санын алуны үткәрүдәге казанышлары өчен” медале (2012)

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты Рәхмәте (2015, 2018 еллар)

Татарстан Республикасы Транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгының Мактау грамотасы (2017 ел)

Татарстан Республикасының «Фидакарь хезмәт өчен» медале (2017)

Татарстан Республикасы Президенты Рәхмәте(2018).