Казанда “Салават күпере” микрорайонында 255 фатирлы йорт файдалануга тапшырылды

2017 елның 6 сентябре, чәршәмбе

Бүген Казанда “Салават күпере” микрорайонының Тансык урамында 255 фатирлы 13 нче йорт файдалануга тапшырылды.

Бу йорт социаль ипотека программасы буенча - предприятие эшчеләре, авария хәлендәге торак фондтан күчерелә торган гражданнар, бюджет һәм социаль өлкә хезмәткәрләре өчен торгызылган.

Яңа йорттан фатир алучыларны ТР Президенты каршындагы Дәүләт торак фонды башкарма директоры Тәлгать Абдуллин котлады. “Без Казанда иң яхшы микрорайон була дип әйткән идек. Биредә нинди юллар, йортлар, һәм йорт яны төзекләндерелгән, күрәсез, - диде ул. – Бу йортта бәхетле яшәгез. Яхшы күршеләр булсын”.

Тәлгать Абдуллин микрорайонда мәктәп, балалар бакчалары төзелүен, “Казан-2” вокзалыннан электричка хәрәкәте мәсьәләсе хәл ителүен белдерде.

Deputy Minister of Construction, Architecture and Housing of the Republic of Tatarstan Ilshat Gimayev noted that today the fourth house is being settled in the 10th neighborhood of the microdistrict. "All the conditions for sports, for the development of children are created here," he stressed. The investor - the developer of houses - Goszhilfond under the President of the Republic of Tatarstan. Since the beginning of the year, 109 housing units for 4697 apartments have been put into operation by the housing programs implemented by the fund, nine houses of which for 1944 apartments.