Татарстан Республикасының смета ясайчылары илдә иң яхшылар рәтендә

2017 елның 4 декабре, дүшәмбе

1 декабрьдә Россиянең Төзелеш министрлыгында төзелеш өлкәсендә бәя кую һәм сметалы нормалаштыру өлкәсендәге иң яхшы белгечләр арасында беренче Бөтенрәсәй конкурсына йомгак ясалды һәм бүләкләү тантанасы узды. Рәсәй Төзелеш министры урынбасары Хәмит Мавлияров Татарстан Республика Хөкүмәтенә "Төзелеш өлкәсендә бәя кую һәм сметалы нормалаштыру өлкәсендәге иң яхшы белгече" еренче Бөтенрәсәй конкурсын үткәргәндә мәгълүмати ярдәме һәм күрсәтелгән ярдәме өчен  рәхмәтен белдерде. Татарстан Республикасы командасы "Татарстан Республикасының 2017 елның иң яхшы смета ясаучы" IV Республика конкурсы җиңүчеләре булды. Татарстан белгечләре ике номинациядә җиңү яулаганнар. Барлыгы конкурска  272 гариза бирелгән иде.