Илшат Гыймаев: «Төзелеш – үзенчәлекле тармак, ул хезмәтне саклау мәсьәләләрен хәл итүгә махсус якын килүне таләп итә торган тармак»

2019 елның 24 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Нурлат шәһәрендә хезмәтне саклау буенча киңәшмә узды. Очрашуның төп темасы: "төзелештә хезмәт куркынычсызлыгын тәэмин итүнең актуаль мәсьәләләре". Семинарда Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары И.С.Гимаев, Нурлат районы администрациясе башлыгы А.С.Ахметшин, төзелеш тармагында хезмәтне саклау мәсьәләләре буенча эшче төркем әгъзалары, Республиканың төп белем бирү оешмалары, җитәкчеләр, башкарма комитетларның хезмәтне саклау буенча җаваплы затлар һәм башкалар катнашты. Очрашу барышында семинарда катнашучылар һәм кунаклар төзелеш тармагында хезмәтне саклау торышы һәм җитештерү травматизмын киметү юллары турында фикер алыштылар.