Лаешта экстрим-парк ачылды

2021 елның 13 сентябре, дүшәмбе

11 сентябрьдә, Лаеш шәһәре көнендә, экстрим-парк ачылды. Тантаналы чарада ТР Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Татьяна Ларионова, ТР Дәүләт Советы депутаты Илья Вольфсон, муниципалитет башлыгы Илдус Зарипов, кунаклар һәм шәһәр халкы катнашты. «Бүген экстрим-парк ачыла. Парк зур территория булу белән уникаль, биредә 7 гектардан артык үзләштерелгән территория бар. Төрле яшьтәге халык өчен - олылар да, балалар өчен дә мәйданчыклар булдырылган, җәяү йөрү, спорт мәйданчыкларында шөгыльләнү мөмкинлеге бар. Парк безнең барыбыз өчен дә кызыклы һәм яраткан булды», - дип сөйләде район башлыгы Илдус Зарипов. Лаеш шәһәренең Экстрим-паркы балалар һәм өлкәннәр өчен памп-треклар, скейтпарк, велосипед һәм җәяү йөрү юллары, волейбол һәм стритбол уеннары өчен территория, балалар, шулай ук күп функцияле мәйданчык, воркаут зонасы, амфитеатр һәм мәйданы белән җиһазландырылган. Гомумән алганда, җәмәгать пространствосын төзү кысаларында федераль һәм республика бюджетларыннан 116 млн сум үзләштерелгән.