Төзелеш министрлыгында «ТР төзелеш комплексының иң яхшы оешмасы» конкурсына гаризалар кабул итү дәвам итә

2023 елның 2 июне, җомга

«Татарстан Республикасы төзелеш комплексының иң яхшы оешмасы» һөнәри конкурсына гаризалар кабул итү дәвам итә. Конкурс Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы тарафыннан үткәрелә.

Конкурс шәһәр мохитен үстерүгә юнәлдерелгән иң яхшы практикаларны һәм проектларны, шулай ук үз һөнәри эшчәнлекләрендә иң югары нәтиҗәләргә ирешкән Татарстан Республикасының инвестицион-төзелеш комплексы вәкилләрен ачыклауга юнәлдерелгән.

Конкурс түбәндәге номинацияләр буенча үткәрелә, аларның һәрберсендә җиңүче билгеләнә:

- «Иң яхшы гамәлгә ашырылган торак төзелеше проекты»;

- «Социаль-мәдәни максатларда гамәлгә ашырылган иң яхшы проект»;

- «Иң яхшы гамәлгә ашырылган инфраструктура проекты»;

- «Иҗтимагый киңлекнең иң яхшы гамәлгә ашырылган проекты»;

- «Төзелештә мәгълүмат технологияләрен иң нәтиҗәле куллану»;

- «Елның иң яхшы төзелеш компаниясе»;

- «Елның иң яхшы архитектура компаниясе»; «Елның иң яхшы реставраторы».

Конкурска 2022 елда Архитектура, төзелеш һәм реставрация эшләре өлкәсендә гамәлгә ашырыла башлаган яки тәмамланган эшләр кабул ителә.

Конкурс турында тулырак: https://minstroy.tatarstan.ru/konkursi-2625137.htm