Актаныш районында Иске Идел күл буен төзекләндерү эшләре төгәлләнде

2023 елның 12 сентябре, сишәмбе

Актаныш муниципаль районында Иске Идел күле яр буен төзекләндерү эшләре төгәлләнде. Агымдагы елда төзекләндерүнең икенче чираты буенча төзелеш-монтаж эшләре «Торак һәм шәһәр мохите» илкүләм проектының «Уңайлы шәһәр мохитен формалаштыру» Федераль программасын тормышка ашыру кысаларында башкарылды.

Төзәтү барышында объектта җир эшләре башкарылган, брусчатка салынган һәм тышкы яктырту урнаштырылган.

Татарстанда агымдагы елда федераль проект буенча 2 млрд 241,7 млн сумлык 60 объектны гамәлгә ашыру планлаштырылган. Шулай ук 692,5 млн.сумлык кече шәһәрләр һәм тарихи торак пунктлар конкурсында җиңгән 8 объектны төзекләндерү дәвам итә.

Бүгенге көндә төзелеш-монтаж эшләренең гомуми башкарылуы 70% тан артык тәшкил итә.

Федераль программа уңайлы шәһәр мохитен формалаштыру милли проектның төп юнәлешләренең берсе торак һәм шәһәр мохите. Программа уңайлы шәһәр мохитен булдыруга юнәлдерелгән.