Түбән Камада хезмәт иминлеген саклау буенча зона семинары уза

2024 елның 27 марты, чәршәмбе

Бүген Түбән Кама шәһәрендә Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы Түбән Кама муниципаль районы башкарма комитеты белән берлектә «Төзелештә хезмәт иминлеген саклауның актуаль мәсьәләләре» темасына зона семинары үткәрә. Семинар эшендә министр урынбасары Илшат Гыймаев җитәкчелегендәге төзелеш тармагында хезмәтне саклау буенча эшче төркем әгъзалары, Кама аръягы зонасының 18 муниципаль районыннан җитәкчеләр һәм хезмәтне саклау буенча белгечләр катнаша.

Семинар вакытында  ике объектны: «Гаилә» торак комплексындагы күп фатирлы торак йортны һәм 3 нче балалар поликлиникасын карау планлаштырыла. Махсус кием һәм шәхси саклану чаралары үрнәкләре «Техноавиа» ҖЧҖ тарафыннан тәкъдим ителгән.

Семинарда җитештерү травматизмын профилактикалау, төзелеш тармагында хезмәт иминлеген саклау мәсьәләләренә өйрәтү үзенчәлекләре, төзелеш куркынычсызлыгын контрольдә тоту һәм төзелеш мәйданчыкларын билгеләнгән нормативларга, шулай ук хезмәт иминлеген саклау өлкәсендә ясалма интеллектка өйрәтү мәсьәләләре тикшерелә.