Көектәге «Алгоритм» лицеена өстәмә корпусның әзерлеге 79 %

2024 елның 12 июле, җомга

Татарстан Республикасы Питрәч муниципаль районы Кәек авылында «Алгоритм» технология лицеена өстәмә корпус төзелә.

Төзелеш Мәгариф милли проектының заманча мәктәп федераль проекты буенча алып барыла. Төзелеш-монтаж эшләренең гомуми үтәлеше 79% тәшкил итә.

Бүгенге көндә эчке инженерлык челтәрләрен монтажлау, чиста бизәү, түбә, фасад төзелеше алып барыла.

Агымдагы елда Татарстан Республикасында барлыгы 9 835 урынлы 11 мәктәп (8 яңа мәктәп һәм 3 өстәмә корпус) төзелә.

Моннан тыш, Яр Чаллы, Кукмара районнарында яңа мәктәпләр, 2 мәктәп  Биектау, 2 мәктәп Лаеш районнарында һәм Казан шәһәрендә 4 гомуми белем бирү учреждениесе барлыкка киләчәк.

«Мәгариф» милли проекты идарә итүнең барлык дәрәҗәләрендә мәгариф системасын үстерүгә юнәлдерелгән, шуңа күрә федераль бюджет акчаларының шактый өлеше «Мәгариф» милли проектының федераль проектларын гамәлгә ашыруга Россия Федерациясе субъектларына җибәрелә.