"Алабуга" МИЗда атналы киңәшмә узды

2015 елның 27 августы, пәнҗешәмбе
Татарстан Республикасының Төзелеш,архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрның урынбасары Юрий Аляшев "Алабуга" МИЗда подряд оешмалары белән киңәшмә үткәрде. Киңәшмәдә "Алауга" МИЗ заказ бирүче һәм «Татинвестгражданпроект» проект институты, АҖҖ «Камгэсэнергострой» вәкилләре, субподряд оешмаларның җитәкчеләре катнашты.
Татарстан Республикасының Төзелеш,архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрның урынбасары Юрий Аляшев "Алабуга" МИЗда подряд оешмалары белән киңәшмә үткәрде. Киңәшмәдә инженер,транспорт һәм социаль объекталырн төзү мәсьәләләре каралды. Киңәшмәдә "Алауга" МИЗ заказ бирүче һәм «Татинвестгражданпроект» проект институты, АҖҖ «Камгэсэнергострой» вәкилләре, субподряд оешмаларның җитәкчеләре катнашты.
Киңәшмәдә ГПП-4 электр тогын киметә торган подстанциясен төзү хәле каралды. Бүгенге көндә МИЗ белгечләре өчен торак йорты, укытучылар өчен йортларын куллануга тапшыру әзерләнә.
Шулай үк киңәшмәдә подряд оешмалары белән төзелеш-монтаж эшләрен җитештерүдә куркынычсызлык техника һәм хәзмәт саклау таләпләрен үтәү мәсьәләләре каралды.