Ирек Фәйзуллин КДАТУ стройотрдларының сугышчылары белән очрашты

2017 елның 16 феврале, пәнҗешәмбе

Россия студотрядлары көне алдыннан ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Ирек Фәйзуллин Казан төзелеш архитектура университеты төзелеш студентчылык отряды белән очрашты. Студентлар министырга отряднын эше һәм составы турында сөйләделәр, ничек 2016-нче елда җәйге каникуллар вакытында Татарстан Республикасының читенә, Бөтен Россия студентлар төзелеше объектларына җибәрелгәнне. Һәм үзләренең җиңүләре белән дә уртаклаштылар, 2017-нчы елда төзелеш университеты отряды Штабы ел саен уза торган республика "Ел студенты" премиясында "Бу елның иң яхшы студентлык хезмәт отряды" номинациясендә биңүче булды, аның тәҗрибәсе "2016-нчы елның Татарстан Республикасының студентлык хезмәт отряды" бәйгесендә ВУЗлар эше арасында иң яхшы дип табылды.