Казанның «М-14» микрорайонында торак йортка яшәүчеләр урнашуы узды

2017 елның 13 июле, пәнҗешәмбе

Казанда "М-14" микрорайонында торак йортка яшәүчеләр урнашуы узды. Казанда 255 фатирлы торак йортны урнаштыру башланды, ул "М-14" микрорайонының  беренче чиратын тәмамлый. Торак микрорайон Приволжский районында РКХдән ерак түгел урнашкан  һәм дүрт яңа йортан тора – өч 255-фатирлы һәм бер 89-фатирлы. Йорт социаль ипотека программасы буенча төзелгән һәм 854 гаиләне торак белән тәэмин итү мөмкинлеген бирде. 2005 елдан 2016 елга 65 меңнән артык гаилә социаль ипотека программасы буенча тораклы булган.  2017 елда торак программалары буенча гомуми 3500 фатир, ә бу 80 йорт төзелде һәм шуларның җиде йорты-Казанда. Подрядчысы –"Ак Таш" компаниясе, техник заказчысы – Казан капиталь төзелеш һәм реконструкция Идарәсе, инвестор-төзүчесе – Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Дәүләт торак фонды.