Марат Айзатуллин «Татлизинг» ТР ДУП коллективына яңа җитәкчене тәкъдим итте

2020 елның 12 ноябре, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Марат Айзатуллин «Татлизинг» ТР ДУП коллективына яңа җитәкчене тәкъдим итте. Ул-Хафизов Илнар Фәнил улы. Билгеләү турындагы тиешле боерыкка ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры кул куйды. Илнар Хафизовны яңа вазыйфада тәкъдим итеп, Марат Айзатуллин, аның тармакта эшләү тәҗрибәсе коллектив белән идарә итү линиясен дөрес һәм профессиональ рәвештә дәвам итәргә һәм куелган бурычларны нәтиҗәле үтәргә мөмкинлек бирәчәк, дип билгеләп үтте. Илнар Хафизов ышаныч белдерүләре өчен рәхмәт белдерде.

Белешмә өчен: Илнар Хафизов 1984 елның 14 июлендә ТАССРның Кукмара районы Әсән-Елга авылында туган.

2006 елда В.И. Ульянов-Ленин ис. Казан дәүләт университетын «филолог»белгечлеге буенча тәмамлый, 2015 елда - Казан (Идел буе) дәүләт университетын «Оешма менеджменты» белгечлеге буенча.

2008 елдан 2011 елга кадәр — Мамадыш муниципаль районы Башкарма комитетының мәдәният бүлеге башлыгы;

2011 елның мартыннан 2011 елның ноябренә кадәр — Мамадыш муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы;

2011 елдан 2015 елга кадәр — Мамадыш муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе;

2015 елның октябреннән 2020 елның октябренә кадәр — Татарстан Республикасы Зәй муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе;

2020 елның ноябреннән – «Татлизинг» Татарстан Республикасы Дәүләт унитар предприятиесе генераль директоры.