Төзелеш Министрлыгында Владимир өлкәсе делегациясе белән очрашу булды

2021 елның 14 июле, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык Министрлыгында икътисади үсеш департаменты директоры Александр Ярошевский җитәкчелегендә Владимир өлкәсе делегациясе белән очрашу булды. Кунаклар хезмәттәшлек мәсьәләләре турында фикер алыштылар һәм республиканың торак-коммуналь потенциалы белән таныштылар. Министр урынбасары Илдус Насыров кунакларга Татарстанда республика программаларын һәм милли проектларны гамәлгә ашыру турында сөйләде. Татарстанда коммуналь инфраструктураны модернизацияләүгә һәм аның энергия һәм ресурсларның нәтиҗәлелеген арттыруга юнәлдерелгән программалар актив тормышка ашырыла. Министр урынбасары Татарстанда ТКХ системасы турында җентекләп сөйләде: «Бу - республиканың бик зур тармагы, анда 30 мең 120 кеше, 1391 оешма эшли.  Республика, гадәттәгечә, Рәссәй төбәкләре арасында, ТКХ хезмәтләре өчен халыктан акча җыю күрсәткечләре буенча алда бара - 98% тан артык». Александр Ярошевский, үз чиратында, Татарстан Республикасының яшәү һәм үсеш өчен уңайлы төбәкләрнең берсе булуын билгеләп үтте. «Сезнең төрле тармакларда хезмәттәшлек өчен зур потенциалыгыз бар», - дип билгеләп үтте ул. Владимир өлкәсе Губернаторы Владимир Сипягин җитәкчелегендәге Владимир өлкәсе делегациясе Татарстанга төбәкара хезмәттәшлекне киңәйтү максатыннан өч көнлек визит белән килде. Департамент директоры Татарстан Төзелеш Министрлыгына һәм чарада катнашучыларга ачык, эчтәлекле сөйләшү өчен рәхмәт белдерде.  «Очрашу безнең өчен кызыклы һәм файдалы булды. Без хезмәттәшлек ныгыр дип ышанабыз», — дип билгеләп үтте Александр Ярошевский. Делегация составында «Индастриал Платформ Групп Клима» һәм «Полимерсинтез»компанияләре вәкилләре дә бар иде. Сөйләшүләр барышында шулай ук ләм явымнарын термомеханик эшкәртү, шәһәр агынтыларын чистарту системасы, шулай ук ТКХ өлкәсендә полимер материалларны куллану мәсьәләләре дә күтәрелде. Илдус Насыйров тәкъдим ителгән тәҗрибә файдалы булыр, шулай ук куелган бурычларны хәл итәргә ярдәм итәр, дигән ышаныч белдерде.