Илшат Гыймаев «Санкт-Петербург – Татарстан Республикасы. Төзелеш тармагында төбәкара кооперация» темасына багышланган түгәрәк өстәлдә катнашты

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

Бүген ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илшат Гыймаев «Санкт – Петербург-Татарстан Республикасы» түгәрәк өстәлендә сәламләү сүзе белән чыгыш ясады. Төзелеш тармагында төбәкара кооперация видеоконференц элемтә режимында узды.

Чарада Санкт-Петербург шәһәре, Татарстан Республикасы хакимият органнары вәкилләре, төзүчеләр, Санкт-Петербург һәм Татарстан Республикасы төзелеш материаллары һәм җиһазлары җитештерүче предприятиеләр, проектлаучылар катнашты.

Чараның максаты төзүче белән төзелеш тармагы һәм торак-коммуналь хезмәтләр өчен материаллар һәм җиһазлар белән тәэмин итүчеләр арасында диалогны ныгыту булды. Хуҗалыклар, шулай ук төзелеш тармагында инновацион карарлар презентацияләре каралды.

Әлеге чара 2024 елның 16-18 апрелендә «Экспофорум» КВЦ-да (Санкт-Петербург шәһәре) узачак «ИнтерСтройЭкспо» төзелеш, бизәү материаллары һәм инженерлык җиһазларының 30 нчы юбилей халыкара күргәзмәсе алдыннан узды.