«Иң яхшы сметчик - 2024» конкурсында 14 эксперт оешмасы катнашачак

2024 елның 19 июне, чәршәмбе

«Иң яхшы сметчик - 2024» конкурсы кысаларында «Төбәкләр лигасы» трек-концепциясе эшләнгән, анда Россия экспертизалар ассоциациясе әгъзалары – төбәк эксперт оешмалары катнашачак.

«Төбәкләр лигасы» - Россия экспертизалар ассоциациясенең кадрлар резервына керә алган төбәк экспертизалары арасыннан иң яхшы белгечләрне ачыклауга ярдәм итүче проект.

«Иң яхшы сметчик - 2024: Төбәкләр лигасы» конкурсына Россия төбәкләреннән: Алтай, Бурятия, Чуваш республикасы, Красноярск крае, Вологда, Ивановск, Кемерово, Курск, Ленинград, Новосибирск, Свердловск, Төмән, Чиләбе өлкәләреннән һәм Ямал-Ненец автономияле округыннан 14 эксперт оешмасы катнашучылары килгән.

Быелгы конкурсның бурычы, сметачы һөнәрен популярлаштырудан һәм төзелеш тармагы өчен кадрлар әзерләүдән тыш, эксперт оешмаларының бердәм кыйммәтләре нигезендә смета эше белгечләренең эш сыйфатын күтәрүгә булышлык итү, шулай ук үз эшчәнлекләрендә үсәргә әзер булган эш практикаларын ачыклау.

«Иң яхшы сметчик - 2024» кейслар, квиз, экспертның үз-үзен тәкъдим итү һәм командаларда эшләү форматында узачак. Конкурс сынаулары һөнәри күнекмәләрне бәяләүгә юнәлдереләчәк.

Конкурсны Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы, Татарстан Республикасы Дәүләт экспертизасы, Россия Баш дәүләт экспертизасының Идел буе филиалы, РосКапСтрой, Татарстан Республикасы Төзүчеләр берлеге, Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты оештыра.